Vesti iz Sveta Igara

Mandatarka Brnabić insistira na razvoju gaminga u Srbiji

Najavljuju se neki novi dani za gaming u našoj zemlji. Srbija želi da bude u društvu onih zemalja koje razvijaju gaming industriju.

01.01.2019 756 pregleda 0 komentara Gejming Zona (GAMING ZONA)
Nedavno je u Nemačkoj najavljeno investiranje u esport, a prema najavama mandatarke Ana Brnabić, prvi koraci bi mogli da se naprave i u našoj zemlji.

Brnabićeva je najavila da će insisitirati na dva bitna cilja vlade digitalizaciju i omogućavanje da Srbija postane idealno mesta za filmsku industriju, a zašta ima niz preduslova.

Prema njenim rečima, posebno u oblasti filmske industrije i gejminga postoje veliki potencijali za rast bruto društvenog proizvoda
Izvor: Telegraf.rs