• Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: Grimm  
Mmedia Mreža/Portal - Forum » Svet Misterija » Urbane legende » Vampir
Vampir
Grimm Offline
62 posta
Reputacija: 2
Pokloni: 3
Datum: Nedelja, 07.10.2018, 14:56 | Post # 1
Ukoliko volite da gledate serije/filmove o Vampirima moja reporuka je da pogledate seriju Van Helsing gde je nastala Vampir apokalipsa nesto slicno Zombi apokalipsi i tu su najbolje objasnjene karakteristike Vampira ,a druga serija koju cu vam preoporuciti jeste serija Midnight Texas gde ima jedan jako cudan Vampir i pored Vampira ima mnogo drugih mitoloskih bica o kojima cu takodje pisati jer mi je serija dala ideju.

Vampir je mitološko biće iz slovenske mitologije, posebno na Balkanu i u Ukrajini, koje preživljava tako što se hrani životnom energijom (uglavnom u vidu krvi) živih bića, bez obzira na to da li je vampir neupokojeno ili živo biće.Vampirom se smatrao duh umrlog ili leš koga je oživeo zao duh ili đavo. Iako su priče o vampirima zabeležena u mnogim kulturama, možda čak i do praistorije, izraz vampir nije postao čest sve do početka 18. veka, nakon priliva vampirskog sujeverja u zapadnu Evropu iz oblasti gde su vampirske legende bile česte, poput Balkana i istočne Evrope, mada su lokalne varijante su takođe poznat po različitim imenima, kao što su vrikolak u Grčkoj i strigoj u Rumuniji. Na sliku povratnika-vampira koji pije ili sisa krv možda su uticale i grčke Lamije. Povećan stepen vampirskog sujeverja u Evropi dovodio je do masovne histerije, a u nekim slučajevima dovodilo je do probijanja leševa i optužbi za vampirizam.

Sta vi mislite o ovome da li Vampiri zaista postoje?
Profil
Nenad Offline
110 postova
Reputacija: 6
Pokloni: 5
Datum: Nedelja, 07.10.2018, 16:52 | Post # 2
Ne mislim da su bas postojali, ali verujem da su u vreme kada je nastao taj mit ,
posto  u to vreme ljudi nisu bili obrazovani, možda su vampirizam smatrali slican sindrom
koji postoji odnosno oboljenje, pa je samo preuvelicano i tako je nastao mit o vampirima.


Treba da vidis, ono sto ja vidim :D
Profil Cover
Mmedia Mreža/Portal - Forum » Svet Misterija » Urbane legende » Vampir
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: