Sport

Opaka povreda Milana Lalića u meču Šabac i Nais protiv Starog Grada i Banjice (Foto, Video)

U subotu su odigrane još dve utakmice trećeg kola Super lige Srbije za vaterpoliste. Posle Radničkog, koji je u petak porazio Vojvodinu rezultatom 14:9, danas su ubedljive pobede upisali Šabac i Nais.

Sport | Zabava - Teme | 13.10.2020

Šapčani su kao domaćini bili veoma ubedljivi protiv Starog Grada, a rezultat na kraju meča je bio 18:7. Identičnom razlikom Nais je savladao Banjicu (16:5), te je tako došao do druge pobede u ovoj sezoni, u kojoj će se, kako su najavile Nišlije, boriti za petu poziciju. U nedelju se igra derbi između Crvene zvezde i Novog Beograda, dok je duel između Zemuna i Partizana odložen.

Tim Emila Nikolića napravio je veliku razliku već u prvom periodu. Poveo je 2:1, a zatim je serijom od četiri gola u nizu stigao do vođstva od 6:1. Potom su i gosti sa Dorćola postigli dva pogotka, ali je na poluvremenu bilo sigurnih 8:3. Domaći su u drugoj i trećoj četvrtini iskoristili čak šest peteraca, a posle tri četvrtine bilo je 12:3 i pitanje pobednika je bilo rešeno.

Najefikasniji je bio Filip Gardašević sa pet golova, dok su Đorđe Vučinić, Matija Tonković i Aleksandar Eraković dodali po tri. Kod gostiju iz Starog Grada dva puta je strelac bio Siniša Barbarez.

Sličan meč je odigran u Nišu, gde je Nais na poluvremenu protiv Banjice vodio sa ubedljivih 10:2 i u nastavku je samo održavao stečenu prednost, te je tako došao do druge pobede u Šampionatu Srbije. Uroš Vasić je predvodio pobedničku ekipu sa četiri gola, dok je Nemanja Šilj dodao tri.

Povreda Igrača Milana Lalića:

Vaterpolo Super liga Srbije – Treće kolo

Šabac – Stari Grad 18:7 (5:1, 3:2, 4:0, 6:4)

Gradski bazen. Sudije: Virijević i Šukić.  Isključenja: Šabac 6, Stari Grad 8. Peterci: Šabac 6 (6), Stari Grad 1 (1).

ŠABAC: Filipović, Eraković 3, Savković, Repanović, Tkač 2, Ilić, Vučinić 3, Gardašević 5, Marić, Tonković 3, Stojanović, Velkić 1, Vukadinović, Ćetković 1. Trener: Nikolić.

STARI GRAD: Ilić, Popović, Lazić 1, Arsin, Giri 1, Maljković, Barbarez 2, Marković, Araja 1, Lalić, Trajković 1, Sekulić, Stanković, Gajić 1. Trener: Mijalkovski.

Nais – Banjica 16:5 (6:2, 4:0, 3:2, 3:1)

Bazen Čair. Sudije: Putniković i Velkić. Isključenja: Nais 14, Banjica 9. Peterci: Nais 4 (3).

NAIS: Lazić, Stamatov, Pavičić 1, Vujović 1, Đorđević 1, Milošević 2, Bolović 2, Kovačević 1, Ćerković, Šilj 3, Vasić 4, Beronja 1, Tomić, Stjepanović. Trener: Saković.

BANJICA: Cerović, Bodiroga, Vuksanović, Ilić, Gavrilović 1, Jevđović, Pavlović, Cvetković 1, Janošević, Trpovski, Krstić 2, Jovanović, Sokolovski, Gavrilović 1. Trener: Nikolić.

⚠️  Mmedia Mreža magazinski deo je otvorenog tipa i svako ko želi može objaviti članak ili vest. Članci u kojima nije naveden autor objave, mmedia mreža ne može snositi odgovornost za objavljeni sadržaj. U slučaju da naiđete na sadržaj koji iz bilo kog razloga smatrate neprikladnim molimo Vas da nam ga prijavite putem forme na ovom linku.